نام زیرپورتال :فارس

1396/10/7 پنجشنبه

برگزاری هشتاد و چهارمین جلسه کمیته جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان فارس

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی استان فارس، هشتاد و چهارمین جلسه کمیته جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان فارس به ریاست مهندس رحمانی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و با حضور دائی نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری، دکتر علی مددی مشاور سرمایه‌گذاری استاندار و مدیران‌کل دستگاههای اجرایی عضودر محل مرکز خدمات سرمایه گذاری فارس برگزارگردید.

در ابتدای جلسه دائی نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری ضمن خیر مقدم به معاون محترم استاندار و سایر مدیران حاضر در جلسه،از برگزاری جلسات کمیته جذب و حمایت از سرمایه گذاری با رویکرد جدید در حوزه سرمایه گذاری داخلی و خارجی در محل مرکز خدمات سرمایه گذاری استان خبر داد و بر لزوم همکاری دستگاههای اجرایی در جهت ارائه خدمات مطلوببه مردم شریف استان فارس تأکید نمود. ایشان درخصوص این مسئولیت خطیر و حساس افزود: بحث سرمایه گذاری داخلی با حوزه سرمایه‌گذاری خارجی تفاوتهایی دارد که با توجه به مراجعات بیشتری که به مرکز خواهیم داشت، طبیعتاً حجم کار نمایندگان دستگاههای اجرایی مستقر در مرکز نیز افزایش خواهد یافت و انتظار می رود نمایندگان با نگاهی جدید و ویژه تحت مدیریت مرکز خدمات سرمایه گذاری استان،در جهت مشاوره، پیگیری و اخذ استعلامات و مجوزهای مورد نیاز سرمایه گذاران اهتمام کامل بعمل آورند. ایشان در ادامه درخصوص عملکرد 9 ماهه سال جاری مرکز سرمایه گذاری گفت:در این مدت 5 طرح سرمایه گذاری با رقمی بالغ بر 853 میلیون دلار به تصویب رسیده است و 9 طرح دیگر با حجم سرمایه گذاری حدود150 میلیون یورو نیز در دستور کار هیئت سرمایه گذاری خارجی کشور قرار دارد که با تصویب آنها، رکود بالای یکمیلیارد دلاری را بدست خواهیم آوردو البته در جهت هدف گذاری استاندار محترم جناب مهندس تبادار به عدد 2 میلیارد دلاری نیزتلاش خواهیم نمود. دائی درخصوص طرحهای مصوب سال قبل نیز اظهار داشت: در سال گذشته 10 طرح به تصویب رسیدکه در حال اجرا می باشد که اغلب آن پیشرفت فیزیکی نزدیک به 50% داشته اند و ان شاءالله در بهمن ماه حداقل 2 طرح افتتاح خواهیم کرد.
در ادامه جلسه، عملکرد دستگاه‌های اجرایی در کمیته جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استان در نیمه دوم سال 1395 و نیمه اول سال 1396 و چگونگی حضور نمایندگان تام الاختیار دستگاه‌های اجرایی مستقر در مرکز خدمات سرمایه‌گذاری فارس مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و سپسمدیراندستگاه‌های اجرایی گزارش اقدامات صورت گرفته درخصوص تهیه بسته‌های سرمایه‌گذاری آماده اجرادر استان را ارائه نمودند.

 
امتیاز دهی
 
 

شعار96
نشانی : شیراز- خیابان طالقانی - اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان فارس تلفن5-07132223632 فکس : 07132222240 پست الکترونیک : daraeifars@mefa.gov.ir
^