نام زیرپورتال :فارس

1397/8/13 يكشنبه

برگزاری آیین معارفه دکتر فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی فارس به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)؛ مراسم معارفه دکتر فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، با حضور معاون اول رئیس جمهور ، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، معاونان سازمان برنامه و بودجه، رئیس کل بانک مرکزی، مدیران اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان ها ، مدیران عامل بانکها و بیمه های دولتی و خصوصی، روسای سازمانهای تابعه، مدیران وزارتخانه متبوع و روسای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن، کشاورزی ایران و اتاق تعاون و ... در محل وزارتخانه امور اقتصادی و دارایی برگزارشد.

در این مراسم ؛ دکتر دژپسند با بیان اینکه، انتظارات عنوان شده از سوی معاون اول رییس جمهور از وزارت اقتصـاد، بـه مدد  سرمایه انسانی توانمند در این وزارتخانه، قطع به یقین قابل تحقق است، افزود: البته بدیهی است که تنها نمی توان به سرمایه های موجود در وزارت اقتصاد بسنده کرد، بلکه باید از ظرفیت و سرمایه گسترده انسانی کشور نیز بهره جست.

دژپسند در همین راستا، یکی از برنامه های اصلی خود را تشکیل هسته های اندیشه ورزی عنوان و اعلام کرد: این هسته ها با حضور نمایندگان مجلس، بخش خصوصی و دانشگاهیان به منظور بهره گیری حداکثری از تمام سرمایه ها و تجربیات موجود، شکل خواهد گرفت.

وزیر اقتصاد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در سه سال بـاقیمانده از عمر دولت دوازدهـم حداقـل    می بایست بتوان، 20 درصد از اموال و دارایی های هفت هزار، هزار میلیارد تومانی دولت را به عنوان اهرمی برای مولد سازی دارایی ها استفاده نمود، تصریح کرد: روی همین اصل است که معتقدم نباید معاونت نظارت مـالی و خزانـه داری کل کشور را در حد خزانه دار و معاون هزینه صرف، تقلیل دهیم.
 دژپسند همچنین، در راستای تاکیدات رییس جمهور، یـکی دیـگر از بـرنامه های اولویت دار خود را اصلاح نظام بانکی به ویژه واگذاری اموال مازاد و بنگاه های اقتصادی بانک ها خواند.
 وی با اشاره به سخنان مقـام معظم رهبری در جلسات اخیر بـا دولتمردان مبنی بـر اینکـه در کنار وجود قوانین خوب، باید نظارت خوب هم در اجرای آنها وجود داشته باشد، اظهار داشت: من شخصا این روحیه را دارم که آنچه بیان می کنم و برنامه ریزی و تدوین می شود را تا حصول نتیجه پیگیری کرده و این سرلوحه فعالیت های من در وزارت اقتصاد خواهد بود.

 وی گفت: لازمه تحقق این امر، وجود یک بخش خصوصی قوی است که در بند های نخست سیاست های ابلاغی اصل 44 قانون اساسی نیز بر آن تاکید شده است.


 
امتیاز دهی
 
 

شعار96
نشانی : شیراز- خیابان طالقانی - اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان فارس تلفن5-07132223632 فکس : 07132222240 پست الکترونیک : daraeifars@mefa.gov.ir
^