نام زیرپورتال :فارس
اخبار

1396/10/16 شنبه

برگزاری پنجمین جلسه کارگروه تخصصی درآمدها و تجهیز منابع استان فارس در سال 1396

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی استان فارس، پنجمین جلسه کارگروه تخصصی درآمدها و تجهیز منابع استانی در سال جاری با حضور تاجگردون رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان (رئیس کارگروه)، دائی نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان (دبیر کارگروه) و سایر اعضای کارگروه در محل سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تشکیل گردید.

در ابتدای جلسه، دائی نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان به تشریح وضعیت عملکرد، تحقق و رشد درآمدهای عمومی استان طی هشت ماهه نخست سال جاری پرداخت. وی اظهار داشت طی 8 ماهه سال‌جاری بالغ بر 11965 میلیارد ریال درآمدهای عمومی استانی از منابع مختلف وصول و به خزانه کشور واریز گردیده است که نسبت به سهمیه مصوب سال، 79 درصد تحقق و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 0/4 درصد رشد نشان می دهد. وی افزود نکته قابل ملاحظه، افزایش سهم درآمدهای مالیاتی از 90 به 92 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده است که می‌تواند نوید بخش اتکا بیشتر تامین درآمدهای عمومی از محل درآمدهای مالیاتی باشد. دبیر جلسه همچنین خاطرنشان کرد حوزه مالیات بر شرکتها، حقوق بخش دولتی و خصوصی، مشاغل و ارزش افزوده بخشهایی هستند که به منظور تحقق هرچه بیشتر درآمدهای استانی، بایستی مورد توجه و تامل بیشتری قرار گیرند.
در ادامه جلسه تاجگردون رئیس کارگروه با اشاره به اینکه بسیاری از درآمدهای استانی منجمله درآمدهای شرکت های بیمه ای و بسیاری از شرکتهای بزرگ به دلایل مختلف در مرکز وصول می‌گردد، افزود مدیران دستگاههای اجرایی می‌بایست در جهت شناسایی این موارد و بازگرداندن این منابع به داخل استان، اهتمام و تلاش جدی بعمل آوردند.
در ادامه جلسه سایر اعضا به بیان نظرات خود درخصوص مشکلات و چالشهای موجود در زمینه وصول درآمدهای استانی پرداختند. 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
شعار96
نشانی : شیراز- خیابان طالقانی - اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان فارس تلفن5-07132223632 فکس : 07132222240 پست الکترونیک : daraeifars@mefa.gov.ir
^