نام زیرپورتال :فارس
اخبار

1396/12/7 دوشنبه

دیدار نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان فارس

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان فارس، مهندس رضایی نماینده محترم مردم شریف شیراز در مجلس شورای اسلامی، با دائی نماینده وزیر و مدیرکل اموراقتصادی و دارایی استان در دفتر کار ایشان دیدار نمود.

دائی در این دیدار مهمترین اقدامات و دستاوردهای اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی در حوزه های مختلف را تشریح نمود. وی اظهار داشت در سال جاری تاکنون بالغ بر یک میلیارد و 8 میلیون دلار جلب سرمایه گذاری خارجی در استان صورت گرفته است که از این لحاظ رتبه نخست کشور را در اختیار داریم. همچنین 260 فرصت سرمایه‌گذاری در بخشهای مختلف اقتصادی استان تدوین گردیده و قابل ارائه به متقاضیان سرمایه گذاری می‌باشد. در زمینه استفاده از تسهیلات فاینانس نیز پروژه های اولویت دار استان با حجم تامین مالی مورد نیاز به میزان 6/2 میلیارد دلار مشخص شده است. شناسایی کلیه مجوزهای کسب و کار و احصاء قوانین مخل کسب و کار در استان نیز از دیگر مواردی بود که نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان به آن اشاره کرد.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان در بیان اقدامات صورت گرفته در حوزه نظارت مالی نیز از استقرار خزانه‌داری الکترونیک در خزانه معین استان و حذف چک در پرداختهای دولتی و همچنین شناسایی و ثبت 78 درصد از اراضی و املاک در اختیار دستگاههای اجرایی استان در سامانه جامع اموال دستگاههای اجرایی (سادا) خبر داد.
مهندس رضایی نیز ضمن تقدیر از تلاشهای قابل تحسین انجام شده در حوزه های مذکور، بر تلاش برای ادامه روند مطلوب کنونی تاکید کرد. ایشان همچنین به تاثیر مثبت سرمایه‌گذاری بر اشتغال و کارآفرینی در استان اشاره نمود و خواستار دستیابی به آمار واقعی اشتغال ایجاد شده از طریق همکاری با نهادهای ذیربط از جمله سازمان تامین اجتماعی شد.
دائی در پایان اظهار امیدواری نمود در آینده نزدیک جلسه مجمع نمایندگان محترم استان فارس در مجلس شورای اسلامیز با حضور جناب آقای دکتر جلیلی معاون محترم امور حقوقی و مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شود.

 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
شعار96
نشانی : شیراز- خیابان طالقانی - اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان فارس تلفن5-07132223632 فکس : 07132222240 پست الکترونیک : daraeifars@mefa.gov.ir
^