نام زیرپورتال :فارس
اخبار

1396/12/8 سه‌شنبه

برگزاری نشست شورای هماهنگی مدیران استان فارس با اتاق اصناف و اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی استان فارس دوازدهمین جلسه شورای هماهنگی مدیران استانی دستگاههای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان فارس در سال 1396 به ریاست دائی نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس با حضور دکتر هاشمی رئیس اتاق اصناف و مستغنی رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر استان در محل اداره‌کل برگزار گردید.

دائی هدف از تشکیل شورای هماهنگی مدیران دستگاههای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان را اجرای سیاستها و خط مشی‌های ابلاغی از سوی وزارت متبوع و دولت محترم دانست و افزود این شورا سعی دارد با ایجاد وحدت رویه بین 8 دستگاه تابعه وزارت اقتصاد در استان، در راستای این سیاستها همسو و همراه گردد.وی با تاکید بر اینکه هدف سیاست کلان دولت ایجاد نزدیکی و تعامل با بخش خصوصی به ویژه سپردن کارها به این بخش است، گفت: وزارت اقتصاد به تازگی حدود 43 شرکت را به بخش خصوصی واگذار نموده است. وی اظهار داشت با واگذاری تصدی‌گری به بخش خصوصی، الزام بهبود فضای کسب و کار در جهت توانمندسازی بخش خصوصی بوجود می‌آید که ما در سطح استان مسئولیت اجرای برش استانی آن را بر عهده داریم و طی دو سال اخیر اقدامات خوبی از جمله شناسایی بالغ بر 75 مجوز کسب و کار  و 43 مورد قوانین و مقررات مخل کسب و کار و همچنین بسترسازی جهت اصلاح فرآیندها در حوزه سرمایه گذاری همسو با سطح ملی انجام شده که منجر به کسب رتبه نخست استان در این زمینه در فصل بهار سال جاری گردیده است. ایشان همچنین از رکورد بی‌سابقه جلب سرمایه‌گذاری خارجی در استان به میزان یک میلیارد دلار خبر داد.

 دائی موضوع عدالت مالیاتی را یکی دیگر از خط مشی‌های اصلی وزارت اقتصاد عنوان کرد و افزود در راستای جلوگیری از فرار مالیاتی و گسترش پایه‌های مالیاتی جدید، طرح جامع مالیاتی پایه گذاری شده است و دولت با استفاده از این ابزار از بخش تولید و بازرگانان و تجاری که فعالیت اقتصادی شفاف داشته باشند حمایت میکند.

رئیس شورا هدف از برگزاری نشست با تشکل های بخش خصوصی را بررسی، رسیدگی و پیگیری مشکلات آنها در حوزه فعالیتهای وزارت اقتصاد بیان نمود و اضافه کرد تلاش می‌کنیم در سطوح  تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری نیز ظرفیتهایی را برای بخش خصوصی ایجاد کنیم که در رشد و توسعه اقتصادی استان تاثیرگذار باشد.

در جریان این نشست، دکتر هاشمی رئیس اتاق اصناف استان ضمن اظهار امیدواری به بالابردن توان بخش خصوصی توسط دولت، به تشریح چالشها و مشکلات صنوف استان از جمله ثبت و ضبط برخی کالاها توسط نیروی انتظامی به ظن قاچاق بودن کالا، دایر نمودن نمایشگاههای عرضه کالا توسط شهرداری، میراث فرهنگی و ..، واردات کالاهای بی‌کیفیت و قاچاق و بسیاری از چالشهای دیگر پرداخت. پس از آن رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر استان نیز مسائل و مشکلات این صنف خصوصاً در زمینه مالیات بر ارزش افزوده و پرداخت تسهیلات را بیان نمود.

در ادامه مدیران حاضر در جلسه از جمله مدیرکل گمرکات، مدیر اداره اموال تملیکی و نمایندگان اداره‌کل امور مالیاتی و کمسیون هماهنگی بانکهای استان به موارد مختلف مطرح شده مرتبط با حوزه تحت مسئولیت خود پاسخ گفتند و راهکارهایی در جهت رفع موانع موجود ارائه نمودند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارائی استان فارس نیز در پایان اظهار امیدواری نمود با تفویض اختیار جدید موضوع ماده 251 مکرر قانون مالیاتهای مستقیم از سوی وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی به مدیران کل امور اقتصادی و دارایی استانها ، دقت و سرعت در رسیدگی به شکایات مودیان محترم مالیاتی افزایش یافته و اصناف که تاثیرگذاترین بخش در اقتصاد استان هستند از آن بهره‌مند گردند.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
شعار96
نشانی : شیراز- خیابان طالقانی - اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان فارس تلفن5-07132223632 فکس : 07132222240 پست الکترونیک : daraeifars@mefa.gov.ir
^