نام زیرپورتال :فارس
اخبار

1397/8/5 شنبه

نشست هم اندیشی مستندسازی و مدیریت اموال دولتی با حضور مدیرکل اموال دولتی و اوراق بهادار وزارت اقتصاد در فارس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی استـان فارس، نشست هم انـدیشی چگونـگی مدیریت اموال و نحوه مستندسازی اراضی و املاک دولتی بـا حضور سرکار خانم دکتر دادگـر مدیرکل محترم امـوال دولتـی و اوراق بـهادار وزارت اقتصاد، مدیران اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی فارس، مدیران دیوان محاسبات استان، ذیحسابان و مدیـران مـالی دستگاه‌های اجرایی، شرکتهای دولتی و دانشگـاهها و موسسات آموزش عالی دولتی استان در محل اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی فارس برگزار شد.

دکتر دادگر با اشاره به اینکه در سالهای اخیر با توجه به جریان تحریمها و مشکلات موجود، تمرکز و دیدگاه دولت از منابع نفتی و معدنی به سمت دارایی های دیگر سوق یافته است، اظهار داشت: به استناد فصل 5 قانون محاسبات عمومی، وزارت اقتصاد مکلف گردیده دارایی های دولت را شناسایی و مستندسازی نماید. وی موارد قابل مستندسازی توسط اداره‌کل اموال دولتی و اوراق بهادار را  وزارتخانه ها و موسسات دولتی مشمول ماده 69 و موارد مربوط به قبل از سال 1380 که دارای اعیانات و احداثات و مورد اختلاف با دستگاه دیگری نباشد عنوان کرد و افزود: مستندسازی اموال مربوط به شهرداری ها و نهادهای عمومی غیردولتی، اشخاص حقیقی و اموال اوقافی (به غیر از حالت اعیانی) از اختیارات این اداره کل نمی باشد.

مدیرکل اموال دولتی و اوراق بهادار ضمن تشریح فرآیند مستندسازی اموال دولت، به معرفی سامانه جامع اموال دولتی دستگاه های اجرایی (سادا) پرداخت و تاکید نمود با توجه به پیش بینی فرم های مختلف در این سامانه، همه دستگاه های دولتی مکلفند اطلاعات املاک و اراضی خود را در سامانه وارد نمایند. وی همچین خاطرنشان کرد دستگاه‌ها می توانند مشکلات و ابهامات خود را از طریق مراجعه به راهنمای جامع که قرار داده شده در پورتال اداره‌کل اموال دولتی و اوراق بهادار، برگزاری کارگاه آموزشی و برقراری ارتباط با کارشناسان اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی استان برطرف نمایند.

دکتر دادگر همچنین درخصوص خودروهای دولتی، آیین نامه ها و دستورالعمل های  خرید، فروش و اسقاط خودرو توضیحات جامعی ارائه نمود.

بنابراین گزارش، مدیرکل اموال دولتی و اوراق بهادار در جریان این نشست به ابهامات و مشکلات ذیحسابان و مدیران مالی، درخصوص روند مستند سازی اراضی و املاک دولتی پاسخ گفت و آنها نیز به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
شعار96
نشانی : شیراز- خیابان طالقانی - اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان فارس تلفن5-07132223632 فکس : 07132222240 پست الکترونیک : daraeifars@mefa.gov.ir
^