نام زیرپورتال :فارس
مدیر کل در رسانه ها

1396/10/13 چهارشنبه

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا): مدیر کل امور اقتصادی و دارایی فارس :فارس در آستانه جذب یک میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی

شیراز - ایرنا - مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان فارس گفت: در 9 ماه امسال 853 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در این استان جذب شده و با تداوم روند کنونی، حجم این سرمایه گذاری ها از یک میلیارد دلار در سال جاری نیز بیشتر خواهد شد.

دکتر بابک دائی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برگزاری جلسات کمیته جذب و حمایت از سرمایه گذاری خارجی با رویکرد جدید در حوزه سرمایه گذاری داخلی و خارجی در محل مرکز خدمات سرمایه گذاری استان تداوم دارد و همین نشست ها و پیگیری ها به افزایش سرمایه گذاری خارجی کمک کرده است . 
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس بر لزوم همکاری دستگاههای اجرایی در جهت ارائه خدمات مطلوب به سرمایه گذاران خارجی تأکید کرد و گفت: بحث سرمایه گذاری داخلی با حوزه سرمایه‌گذاری خارجی تفاوتهایی دارد که با توجه به مراجعات بیشتری که به مرکز خواهیم داشت، طبیعتاً حجم کار نمایندگان دستگاههای اجرایی مستقر در مرکز نیز افزایش خواهد یافت و انتظار می رود نمایندگان با نگاهی جدید و ویژه تحت مدیریت مرکز خدمات سرمایه گذاری استان،در جهت مشاوره، پیگیری و اخذ استعلامات و مجوزهای مورد نیاز سرمایه گذاران اهتمام کامل داشته باشند. 
دائی در ادامه درخصوص عملکرد 9 ماهه سال جاری مرکز سرمایه گذاری استان فارس گفت: در این مدت، پنج طرح سرمایه گذاری با رقمی افزون بر 853 میلیون دلار به تصویب رسیده است و 9 طرح دیگر با حجم سرمایه گذاری حدود150 میلیون یورو نیز در دستور کار هیات سرمایه گذاری خارجی کشور قرار دارد که با تصویب آنها، رکود بالای یک میلیارد دلاری را امسال بدست خواهیم آورد. 
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس ادامه داد: البته در جهت هدف گذاری استاندار فارس می بایست شرایط برای رسیدن به عدد 2 میلیارد دلاری نیز فراهم شود . 
دائی درخصوص طرحهای مصوب سال قبل نیز اظهار داشت: در سال گذشته 10 طرح سرمایه گذاری خارجی به تصویب رسیدکه در حال اجرا می باشد که بیشتر آن پیشرفت فیزیکی نزدیک به 50 درصد دارد و در بهمن ماه امسال دست کم 2 طرح از این طرح ها افتتاح خواهد شد. 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
شعار96
نشانی : شیراز- خیابان طالقانی - اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان فارس تلفن5-07132223632 فکس : 07132222240 پست الکترونیک : daraeifars@mefa.gov.ir
^