نام زیرپورتال :فارس
مدیر کل در رسانه ها

1397/7/17 سه‌شنبه

خبرگزاری آریا : مديرکل امور اقتصادي و دارايي فارس اعلام کرد:چين، بلژيک و آمريکا آماده سرمايه گذاري در فارس هستند

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی فارس؛نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس در مصاحبه با خبرگزاری آریا گفت: کشورهاي چين ، بلژيک و آمريکا آماده سرمايه گذاري در طرح هاي تامين انرژي خورشيدي، فرآوري مواد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پتروشيمي و ايجاد زيرساخت هاي حوزه سلامت هستند و دراين رابطه طرح هايي به سرمايه گذاران خارجي پيشنهاد شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی فارس؛نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس در مصاحبه با خبرگزاری آریا گفت: : پنج طرح سرمايه‌ گذاري خارجي د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر فارس به تصويب هيات حمايت از سرمايه‌ گذاري خارجي کشور رسيد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ه که سرمايه گذاران خارجي از کشورهاي چين، بلژيک و آمريکا انجام خواهند داد.
وي اضافه کرد:سه طرح د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر حوزه توليد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ انرژي خورشيد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ي با سرمايه گذاران چيني ، يک طرح فرآوري مواد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پتروشيمي به سرمايه گذاران کشور بلژيک و يک طرح د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر حوزه بهد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اشت و د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رمان به سرمايه گذاران ايراني - آمريکايي ارائه شده است.
د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ايي اظهار کرد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: چيني‌ها د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر نيروگاه خورشيد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ي 10 مگاواتي پاسارگاد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ حدود 8 و نيم ميليون د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌لار و د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر کارخانه توليد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ گرانول و مواد بازيافتي از پلي اتيلن و پلي پروپيلن د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر آباد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ه 500 هزار د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌لار و همچنين د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر نيروگاه خورشيد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ي 10 مگاواتي د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر لارستان حدود 9 ميليون و 700 هزار د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌لار سرمايه‌گذاري مي‌کنند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌.
مديرکل امور اقتصادي و دارايي فارس همچنين گفت: نيروگاه خورشيد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ي پنج مگاواتي در قير و کارزين نيز با سرمايه‌گذاري 7 ميليون و 200 هزار د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌لاري بلژيکي‌ها احد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اث خواهد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ شد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و يک ايراني مقيم آمريکا هم با 4 ميليون و 600 هزار د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌لار، د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رمانگاه ژنتيک د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر شيراز ساخته که مراحل پاياني را مي‌گذراند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌.
وي با اشاره به مزيت سرمايه گذاري در تامين انرژي خورشيدي در استان فارس افزود: نرخ خريد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تضميني برق از نيروگاه‌هاي خورشيد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ي با ظرفيت کمتر از 100 کيلووات 700 تا 800 تومان بين 100 کيلو وات تا 10 مگاوات 490 تومان بين 10 تا 30 مگاوات 400 تومان و بيش از 30 مگاوات 320 تومان به ازاي هر کيلو وات ساعت برق توليد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ي است.
به گفته وي استان فارس با برخورداري از 3400 ساعت متوسط تابش آفتاب در سال و همچنين داشتن جغرافياي مناسب، پتانسيل بالايي براي استقرار نيروگاه‌هاي خورشيدي و استفاده از ساير انرژي‌هاي پاک و تجديدپذير دارد و مرکز خدمات سرمايه‌گذاري فارس ضمن استقبال از هرگونه تقاضاي سرمايه‌گذاري در اين زمينه، آمادگي دارد با ارائه خدمات مشاوره تخصصي و پيگيري صدور مجوزهاي لازم، از احداث نيروگاه هاي تجديدپذير حمايت کند.
دايي همچنين گفت: افتتاح پنج سامانه خورشيدي در منطقه ويژه اقتصادي شيراز که توسط شرکت بامداد صبا پيشرو و با سرمايه ‌گذاري خارجي از کشور قبرس به بهره برداري رسيده با استفاده از تکنولوژي روز دنيا علاوه بر نصب در سطح زمين بر روي سقف تعدادي از واحدهاي توليدي مستقر در منطقه ويژه نيز احداث شده که علاوه بر صرفه‌جويي در اشغال زمين در ميزان هزينه هاي برق مصرفي اين واحدها نيز نقش موثري خواهد داشت.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
شعار96
نشانی : شیراز- خیابان طالقانی - اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان فارس تلفن5-07132223632 فکس : 07132222240 پست الکترونیک : daraeifars@mefa.gov.ir
^