نام زیرپورتال :فارس
مدیر کل در رسانه ها

1397/8/1 سه‌شنبه

روزنامه نیم نگاه: مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس اعلام کرد؛ 885 میلیارد تومان منابع مالی پروژه های عمرانی فارس تامین شد

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان فارس بیان داشت: 885 میلیارد تومان در نیمه نخست امسال برای پرداخت مطالبات پیمانکاران اجرای طرح های عمرانی استان فارس تامین شده است. دکتر بابک دائی گفت: استفاده از اوراق تسویه خزانه نوع دوم به عنوان یکی از روشهای جایگزین و کم تورمی و ابزاری مالی برای تسویه بدهکاری پیمانکاران به بانکها است که مبلغ یاد شده از این راه تامین شده است .

دکتر بابک دائی گفت: استفاده از اوراق تسویه خزانه نوع دوم به عنوان یکی از روشهای جایگزین و کم تورمی و ابزاری مالی برای تسویه بدهکاری پیمانکاران به بانکها است که مبلغ یاد شده از این راه تامین شده است .

وی با بیان اینکه استفاده از منابع بانک مرکزی آثار تورمی به دنبال دارد و دولت به استفاده از ابزارهای جایگزین تامین مالی رو آورده است افزود: اشخاص حقیقی و حقوقی تعاونی و خصوصی ، نهادهای عمومی غیر دولتی ، بانکها ، شرکتهای دولتی تابع وزارتخانه های جهاد کشاورزی، آموزش و پرورش و نیرو بابت یارانه قیمتهای تکلیفی و شرکت ملی نفت ایران مشمول استفاده از ظرفیت اسناد و اوراق تسویه خزانه نوع دوم می شوند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس اضافه کرد : در شرایط کنونی دولت سعی کرده تا حد امکان از منابع بانک مرکزی برای پرداخت دیون پیمانکاران استفاده نکند و روشهای جایگزین را برای پرداخت بدهی ها در پیش گیرد که مدیریت بدهی ها و مطالبات به عنوان یکی از راهکارهای مهم در دستور کار دولت قرار داده شده و از سال 1394 اقدامات مهمی در این زمینه آغاز شده است.

به گفته دائی اوراق تسویه خزانه نوع دوم اسناد تعهدی خاصی است که از طرف وزارت اقتصاد در اختیار اشخاص حقیقی ، حقوقی و تعاونی های طلبکار و متعاقب آن بدهکار قرار داده شده و این اسناد صرفا برای تسویه بدهکاری پیمانکاران به بانکها مورد استفاده قرار می گیرد.

وی همچنین گفت : دستورالعمل استفاده از این ظرفیت برای صدور اسناد مذکور طی اطلاعیه وزارت اقتصاد به همه دستگاه های اجرایی ، بانکها و موسسات غیر بانکی ابلاغ شده است .

دائی همچنین گفت : استان فارس در جذب 100 درصدی اسناد خزانه در سالهای 1395 و 1396 موفق بود و این رویکرد در سال جاری نیز دنبال می شود.  


 


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
شعار96
نشانی : شیراز- خیابان طالقانی - اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان فارس تلفن5-07132223632 فکس : 07132222240 پست الکترونیک : daraeifars@mefa.gov.ir
^